Způsob výuky probíhajících kurzů Instruktor jógy 150/200 hodin

18. 03. 2020

Informace pro účastníky právě probíhajících základních kurzů K1 -  Instruktor jógy 150 hodin (i Slovensko) a Yoga Teacher 200RYT k aktuální výuce.

I v současné době potřebuje člověk mít náplň a něčím se zabývat. Praxí jógy a studiem člověk trénuje mozek, posiluje tělo i svou imunitu. Proto pokračujeme v rámci základních kurzů instruktorů jógy domácí - on-line výukou s hlavním lektorem Václavem Krejčíkem a dalšími lektory Power Yoga Akademie v domácím vzdělávání.

Vzhledem k opatřením, která jsou nutná k zabránění šíření coronaviru, jsme přešli k plánu B, tedy online výuce a samostudiu od března 2020 s pokračováním praktické výuky ve chvíli, kdy to bude možné.

Rozhodli jsme se, že v rámci těchto kroků se studenti Power Yoga Akademie budou teoreticky připravovat doma a plánovaná víkendová setkání budou naplněna praxí. Praxe bude probíhat, ale i v tuto chvíli v rámci videochatů a natáčení videí. Naučené teoretické poznatky budou diskutovány na platformě Skype ve skupinovém chatu s vedoucím lektorem Václavem Krejčíkem a dalším lektory Power Yoga Akademie, v předem stanovených termínech.

Pro výuku je třeba nainstalovat: skype

Mít: telefon s foťákem a kamerou nebo kameru. 

 

Z kanceláře Power Yoga Akademie přijde studentům odkaz na skupinový chat v aplikaci Skype pro zařazení do skupiny kurzu, ke které patří. Studenti ho potvrdí, zvolí si své uživatelské jméno, ideálně své jméno a příjmení.

Studenti se budou scházet v předem vypsaných konzultacích v případě jejich zájmu. Studijní průběžné výsledky se budou ověřovat pomocí aplikace, za pomoci natáčení videí, ke kterým budou zpětné vazby lektorů, nebo společnými videochaty výuky. Konkrétní informace budeme včas přinášet přes email. 

Konzultace budou probíhat přes skype - buď formou chatu, nebo videochatu s učitelem. 

 

V prostoru „Můj chytrý účet“ na www.poweryoga.cz naleznete on-line knihovnu pro studenty s přednáškami, které jsou součástí školení. Teoreticky se připravujte ze skript a doporučené literatury. V rámci vašeho vzdělávacího programu jsme vám také otevřeli přístup do on-line videotéky JÓGA VIRTUAL, se kterou v dalších dnech budete pracovat.

Pokud by studentům nebylo cokoli jasné, vytvořili jsme soubor s otázkami a odpověďmi, které budou zodpovídány lektory. Můžete se dotazovat na látku, která vám není jasná během samostudia atp. Stačí se přihlásit do svého chytrého účtu a v sekci studijních materiálů kliknout na složku Otázky a odpovědi.

 

V rámci vzdělávacích programů Instruktor jóga a Yoga Teacher je důležité doma pravidelně praktikovat jógu nejenom ve chvíli, kdy setkávání není možné, ale i v průběhu řádného vzdělávání. Cvičte pravidelně každý den! 

Hospitační lekce v danou chvíli nejsou možné z bezpečnostního důvodu realizovat ve skupinách, proto je realizujte na Jóga Virtual a sami se sebou se učte učit. Jakmile bude opět umožněno cvičit v rámci lekcí jógy, budete vyzvání. 

 

Situaci společně zvládneme a na konci celého programu budete schopni umět učit jógu…tedy to, co je cílem vzdělávacích programů Instruktor jógy. 

Podrobnější informace s daty konání online hovorů, daty odevzdání doplňujících seminárních prací, atp. vám budou zaslány na email.

 

Tým Power Yoga Akademie

 


Novinky e-mailem