Zahájení lednových kurzů K1 distanční formou

07. 01. 2021

Studenti, kteří jsou přihlášeni do kurzů K1 - Instruktor jógy 150 hodin a Yoga Teacher 200RYT, budou kurz zahajovat distanční formou. 

Kvůli nastalé epidemiologické situaci jsme přistoupili dle doporučení MŠMT k distanční výuce během minimálně prvních dvou termínů výuky. Váš kurz bude tedy zahájen ve stanoveném termínu 23. - 24. 1. 2021 (druhý blok výuky proběhne 4. - 7. 2. 2021) v online prostředí aplikace ZOOM. V těchto termínech výuky proběhne úvod ke vzdělávání, úvod k vývoji jógy, historii a filosofii, výuka anatomie a fyziologie člověka, úvod do principů powerjógy a hathajógy, atp. 

Pevně věříme, že se situace během následujících týdnů začne vracet do normálních kolejí a další výukové bloky od března budeme moci uskutečnit osobním setkáním při prezenční výuce. Do té doby využijeme tento čas pro studování základních informací. 

Online studijní materiály: 

Na našich webových stránkách www.poweryoga.cz naleznete studentské prostředí s mnoha materiály - naše skripta, formuláře k hodnocení hospitačních lekcí, odkazy na online workshopy, atp. Toto studentské rozhraní je přístupné studentům, kteří mají nyní již plně uhrazenou přihlášku. Podrobný návod naleznou studenti v zaslaných pokynech v emailu či na vyžádání na skoleni@poweryoga.cz.

Studijní materiály: 

Studentům našich kurzů poskytujeme také jako studijní materiál knihu Žijte jógu Václava Krejčíka. Vzhledem k nemožnosti vám knihu předat osobně, ji budeme distribuovat pomocí dopravní služby PPL. Pokud máte možnost si knihu vyzvednout osobně v otevíracích hodinách recepce (uvedeno na webu studia) Energy Studia Heaven, Uruguayská 11, Praha 2, uvítáme, když zvolíte tuto možnost. 

Pro přehlednost adres adresátů jsme vytvořili sdílenou tabulku. Prosím, uveďte v ní svou adresu, kam máme balíček zaslat, přidejte ideálně i váš telefonní kontakt pro snadnou komunikaci s přepravcem. Pokud si knihu vyzvednete osobně či již knihu máte (např. z předchozího studia), prosím, připište tuto informaci do tabulky. Děkujeme. 

Odkaz na tabulku naleznou studenti v zaslaných pokynech v emailu či na vyžádání na skoleni@poweryoga.cz.

Online výuka 23. - 24. 1. - 1. výukový blok: 

Program:

Sobota 23.1. 

10.30-12.00 hodin

1. úvod k distančnímu vzdělávání, podmínky vzdělávání Power Yoga Akademie

2. praxe powerjógy, rozbor lekce powerjógy (teorie a praxe)

3. diskuse 

Lektor: Václav Krejčík

12:30-14.00 hodin

Držení těla, řízený pohyb, činnost mozku a principy optimálního držení těla a jeho zapojení do praxe jógy (teorie i praxe)

Lektor: Václav Krejčík 

14.30-16.00 hodin

Úvod k vývoji jógy, historii a filosofii (Paťaňdžalího systém jógy), (teorie)

Lektor: Václav Krejčík 

Neděle 24.1. 

11.00-12.30 hodin

Praxe powerjógy + rozbor (teorie i praxe)

lektor: Simona Josefová

13.00-14.30 hodin

Pránájáma a dech - cíle, principy, techniky (teorie i praxe)

lektor: Simona Josefová

15.00-16.30 hodin

Pozdrav slunci A, B, rozbor pozic a techniky provádění, varianty pozic

Lektor: Simona Josefová

17.00-18.00 hodin

Relaxace a metodika relaxací

Lektor: Simona Josefová

Přesný program pro druhý výukový blok bude zaslán s dostatečným předstihem před konáním daného termínu. 

Přihlášení k ZOOM výuce: 

Způsob přihlášení ke konzultacím:

  • Veškerá online výuka bude probíhat přes aplikaci ZOOM, kterou je potřeba si nainstalovat buď do počítače nebo mobilu. 
  • Pro výuku si otevřete tuto stránku - live.energystudio.cz a přihlaste se svými přihlašovacími údaji, které používáte pro přihlášení do “Svého chytrého účtu” (viz. také příloha - nejprve nutná registrace, poté je možné se klasicky přihlásit).
  • V rozvrhu online výuky si vyberte části, kterých se budete moci účastnit a klikněte na ni a rezervujte kliknutím na tlačítko “Rezervovat lekci” (místo je nutné si rezervovat). Všichni studenti s aktivní přihláškou na kurz se hlásí zdarma, rezervace se jim zapíše do objednávky LIVE kredit za 0 kreditů.

 

Další informace:

  • Před začátkem konzultace si připravte podložku před kameru do vzdálenosti cca 2,5 - 3m od kamery (na mobilu nebo na počítači). 
  • 15 min před začátkem se přihlaste a vstupte do virtuálního sálu. 
  • Konzultace začíná v předem vypsaný čas. 
  • Připravte se na podložku.
  • Můžete pustit mikrofon a komunikovat před začátkem lekce s lektorem. Po začátku konzultace mikrofon vypněte (není-li podmínkou konzultace) a nekomunikujte. Lektor vás v průběhu může vyzvat k zapnutí mikrofonu, aby si ověřil, je-li vše v pořádku.
  • Kameru si pusťte. Lektor vás na své obrazovce uvidí a je schopný reagovat na vaši praxi.

Veškerá online výuka bude nahrávána. V případě, že se výuky z vážných důvodů nebudete moci účastnit, poskytneme vám nahrávku daného výukového bloku. 

Pro více aktuálních informací sledujte naše webové stránky (záložka Novinky), či naše sociální sítě (Instagram a Facebook). 


Novinky e-mailem