Zavřít/nezavřít

13. 03. 2020

Píšete nám do vzdělávací Power Yoga Akademie, i mně osobně do studia, že máte své malé jógové studio a že ve vládním návrhu je zmíněn zákaz sdružování nad třicet lidí - sportovní, kulturní akce. Uzavření posiloven a wellnes center. Píšete, že je to právně špatně napsáno. I to je možné. Ale musí být všechno napsáno, aby se člověk chápal?

Ano, možná máte své studio zkolaudované na něco jiného a cvičíte jógu. Možná jógu cvičíte doma s lidmi v obýváku - vše, jak by mělo být. Možná uděláte skupinky po 9 osobách, abyste splnili původní návrh, který potom byl rozšířen na 30 osob - zákaz sdružování. Sportovní akce do 30 lidí není zakázaná, ale nestačí, že vir šíří vzduchem, kontaktem s lidmi a že jsme v rozšiřující fázi viru (nejsem lékař ani odborník) a snažíme o zastavení.

Nebo si dokonce myslíte, že jóga je něco víc, než vše ostatní, blaho seslané od…

HALO! Nepřišlo to právě pro tuto nepokoru?

Možná najdete nějakou další švejkovinu. Ale jestliže cvičíte jógu, tak se hlásíte k jamě a nijamě - pravidlům. Každý se s nimi ohání. A tady to není lež, nepravda, ubližování - obcházení nařízení?

Při cvičení jógy rozšiřujete plíce. Dýcháte a nikdy nevíte, kdo před vámi stojí. Možná si myslíte, že virus tady není a vás se to netýká. Ale to nevidíte po celém světě? Možná nesouhlasíte s kroky vlády, ale ono se to prostě šíří.

A jestli někdo říká, že jóga je spása, budu rád, když do této skupiny lidí nebudu patřit.

 

Václav Krejčík

Power Yoga Akademie 


Novinky e-mailem