Jógová dílna – body, breath and mind

Již mnohokrát jste jistě slyšeli, že jóga je spojení těla, dechu a mysli. Co se tím myslí a jak toho ale při své praxi docílit? Jak využít svůj dech jako nástroj k provedení ásan a naopak ásany k ovládnutí mysli? Proč je daleko důležitější být přítomný než si zamotat nohy do preclíku, ale na druhou stranu je důležité, se o to někdy pokusit?

Seminář zaměřený na prohloubení základních dovedností a schopností instruktorů jógy, vyučování jógových technik i prohloubení osobní praxe.

Podmínky účasti: Seminář je určen pro absolventy základních vzdělávacích programů jógy.

Dvoudenní seminář se zaměřuje na prohloubení pojetí základních pozic, jejich další rozměr a inspiraci pro ásany pokročilejší, kterých není třeba se obávat. Tělo nám samo říká, kdy a kam ho máme pustit a naučíme-li se mu naslouchat, stane se i naše fyzická praxe bezpečným ostrovem, na kterém bude příjemné pobývat. Ve dvoudenním semináři se zaměříme především na níže uvedená témata, ale bude i prostor na otázky a náměty ohledně praxe.

Náplň: 

  • Jakou roli má dech při jógové praxi? Jak lze s jeho pomocí docílit naprosto rozdílných výsledků? Na co se během ásanové praxe nejvíc soustředit a jak vytěžit z pozdravu slunci maximum? Jak pomocí pozic ve stoje rozhýbat své tělo do všech úhlů a pracovat na otevírání kyčlí? Úhel pohledu na tyto otázky vám otevře nové obzory a poskytne kýžené inspirativní informace pro další cestu.

 

  •  Dech a pránájámické techniky, které učí pracovat s břichem (kapálabháti, mukha dhautí, agnisára, nauli), Nadi Shodhana a základy meditace.

 

  • Předklony, záklony, inverzní – obrácené – pozice. Běžný život naplňují předklony, ale jak se předklánět správně? Jak u pohybu vpřed zapojit střed těla a pomalu se tak připravit na pozice záklonové, kterých není třeba se bát?

 

  • Zjistíte v rámci ásanové praxe.V době, kdy na rukách stojí celý Instagram, ztrácejí inverzní pozice trochu originalitu. Jejich hloubka a výhody však přetrvávají a není důvod je vyřadit. Jak se pomalu dostat do inverzních pozic a jak z gymnastického představení vytvořit jógové ásany?

Cena zahrnuje:

  • studijní náplň
  • certifikát o absolvování

Novinky e-mailem