Pohybové stereotypy a dignostika v Osobním trenérovi jógy

03. 09. 2013

Naučit se pohledem a odbornými postupy zjistit stav držení těla, vadné stereotypy a získtat tak poznatky, které je vhodné zapracovat do individuální lekce jógy, je cíl semináře Osobní trenér jógy.

 

  1. Osobní trenér jógy je člověk, který dokáže díky svým znalostem a schopnostem nastavit vhodnou individuální cestu klientovi.
  2. Osobní trenér jógy je průvodcem klienta při cvičení ásan v tradičním pojetí jógy (hathajóga), nebo v dynamickém stylu (powerjóga, vinyasa).
  3. Osobní trenér jógy umí z hlediska metodiky a pravidel zdravého pohybu vytvořit individuální cvičební jednotku s ohledem na zdravotní strav klienta.
  4. Osobní trenér jógy je průvodcem klienta v oblasti stravy a vhodných dietologických postupů. Základní znalost výživy osobnímu trenérovi umožní sestavit kvalitní plán zdravého pohledu na stravu.
  5. Osobní trenér jógy je průvodcem klienta v oblasti relaxace a meditace. Aplikuje klientovi techniky relaxací a meditací s cílem uvolnit svalové i mentální spazmy. Management stresu je součástí každé práce osobního trenéra.
  6. Osobní trenér jógy je průvodcem klienta při posílení sebevědomí a v motivaci uskutečnit změny, které klient započal pravidelným cvičení jógy.

Novinky e-mailem