Předávejte lidem inspiraci jako instruktor jógy

08. 04. 2020

Trávíte na své podložce spoustu času a chcete józe porozumět hlouběji? Rádi byste kouzelným spojením duše a těla inspirovali další lidi? Pak jste už určitě přemýšleli nad tím, že byste se vrhli cestou instruktora jógy. Jak se jím můžete stát a co tím získáte?

Jóga není jen pro experty

Pokud se chcete stát instruktorem jógy, neznamená to, že musíte umět komplikované a tzv. instafriendly pozice. Svým žákům předáte znalosti i v případě, že nebudou na expertní úrovni. Jako nadšenec se můžete zúčastnit vzdělávací akademie jógy, kde vám vše potřebné předají zkušení lektoři. Sami dobře víte, že jóga není jen o cvičení, a stejně tak byste k ní měli přistupovat, i pokud chcete být instruktorem. Mnohem důležitější je, abyste byli empatičtí k ostatním a dokázali své lekce přizpůsobit všem, kteří se jich zúčastní.

Co jako jógový instruktor získáte?

Abyste se stali instruktorem jógy, potřebujete absolvovat akreditovaný kurz. Na něm zjistíte, jak správně provádět jednotlivé jógové pozice, naučíte se je přizpůsobit potřebám a zdravotnímu stavu svých studentů. Dozvíte se také o pozitivních účincích a psychologických aspektech jednotlivých pozic, budete ovládat dechové, meditační techniky a vše se naučíte skládat do smysluplných lekcí jógy. Během dlouhodobého tréninku pod zkušeným vedením se dozvíte vše, co potřebujete o józe vědět, a to následně předáte účastníkům lekcí powerjógy nebo hathajógy.

Jak probíhá výuka v Power Yoga Akademii, akreditovaném centru MŠMT a Yoga Alliance?

V předem vypsaných termínech probíhá praxe jógy a přednášky se zkušenými lektory. Teorie je ověřovaná v praxi, studenti se učí vést lekce jógy s ohledem na obtížnost a s přihlédnutím ke klientovým zdravotním omezením. Praxe je založená na optimálním držení těla v jógových pozicích, znalosti filosofie, mytologie i psychologie. Studium je nově rozšířeno o on-line přípravu a samostudium. Zavádíme pravidelné on-line konzultace s učiteli, společné chaty, nebo vytváříme zpětné vazby k doma zpracovaným videím. K těmto krokům jsme přistoupili především v současné době, kdy dochází k omezení pohybu lidí.

Na našich webových stránkách www.poweryoga.cz je v prostoru „Můj chytrý účetvytvořena on-line knihovna pro všechny naše studenty s přednáškami, které jsou součástí školení. Teoreticky se studenti připravují z námi vytvořených detailních skript a doporučené literatury. V rámci vzdělávacího programu mohou studenti využívat také videotéku JÓGA VIRTUAL s natočenými odbornými workshopy a semináři, běžnými lekcemi jógy různých stylů i lektorů a v neposlední řadě zde studenti naleznou i strukturu kurzů jógy. Nově je také dostupný on-line soubor s otázkami a odpověďmi, ve kterém mohou studenti pokládat otázky ke studiu, vyučované tce, atp. Na otázky průběžně odpovídá vedoucí lektor Václav Krejčík a další naši lektoři. 

Nezapomínejme ale, že pro všechny studenty je stále důležitá domácí praxe, a to nejenom ve chvíli, kdy se setkáváme na jógových podložkách ve studiu”, dodává Václav Krejčík.

Důležitý je výběr lektora

S takovým dlouhým seznamem všech věcí, které se naučíte a prozkoumáte, je jasné, že výběr školy a lektorů je tím nejdůležitějším krokem. Se svým lektorem budete trávit spoustu času, takže potřebujete rezonovat s jeho osobností i myšlenkami. Skvělý učitel vás bude inspirovat k nalezení vlastní cesty seberozvoje a pomůže vám stát se autentickým a empatickým učitelem, kterým chcete být.

 

Co všechno obnáší splnění kurzu a přerod v kvalifikovaného instruktora jógy, se dozvíte v Power Yoga Akademii. Ta je jednou z nejstarších a nejlepších jógových škol v České republice, získala akreditaci MŠMT a YOGA ALLIANCE a dává si záležet na kvalitě organizace kurzu, výuky, a především i samotných lektorů. Už od roku 2005 vychovává nové instruktory jógy, kteří své uplatnění najdou nejen v Česku, ale i ve světě.

Pravidelně pořádáme 200hodinový kurz Yoga Teacher a 150hodinový kurz Instruktor jógy v Praze, Brně i v Piešťanech, které pomohou rozvíjet vlastní praxi a učitelské dovednosti. Po absolvování kurzu se z účastníků stanou certifikovaní instruktoři jógy, kteří mají znalosti z oblasti anatomie, fyziologie, první pomoci, psychologie i pedagogiky. Celý systém je samozřejmě provázený praxí a teorií jógy, filosofií, mytologií, technikami cvičení pozic a praktikováním jógových technik, základních fyzioterapeutických konceptů, ájurvédy a dalších potřebných předmětů a oblastí. Po ukončení a složení závěrečných zkoušek budete moci dalším lidem přispívat k harmonickému rozvoji osobnosti, těla, mysli i duše.

Záleží nám na tom, aby naši studenti byli obklopeni příjemným prostředím výuky, kvalitními lektory a především dostali to nejlepší možné vzdělání a stali se tak výbornými lektory, kteří budou s radostí předávat své znalosti a zkušenosti.


Novinky e-mailem