Seminář speciálně pro ženy: hormony a jejich harmonie

03. 09. 2013

Hormonální regulace, stimulace metabolismu a proudění lymfy jsou časté problémy. Naučit se jógovu praxí harmonizovat jedno z období života ženy je úkolem semináře Jóga 50+.

Nastartujte metabolismus vitální jógou


Není nic nového pod sluncem, že čím jsme starší, tím je těžší  udržet si svoji figuru ve vytoužené podobě. Hormonální změny související s jednotlivými fázemi života způsobují narůstající hrozbu zavodňování, ukládání tuků, vysokého krevního tlaku, diabetu a s tím související psychickou nepohodou. Energy CLINIC přichází se speciálně sestavenou „vitální jógou“ a programem Vitální péče pro všechny, kterým záleží na životní pohodě!


„Příčinou častých problémů s naší váhou a psychickou rozladěností jsou velice často hormony, které v jednotlivých etapách života mohou způsobit nevyváženost v organismu. Pokud se nezačneme věnovat jejich ovlivňování a kultivaci dříve, a to pravidelnou a vyváženou stravou, vhodným pohybem a péčí o sebe sama, můžeme se dostat do boje s větrnými mlýny,“ upozorňuje instruktor.


Ať už jsme boj začali jako Don Quijote, nebo chceme těmto hrozbám předcházet, účinností „vitální jógy“ spočívá v propojení klidnějšího stylu jógy nazývaného hathajóga s dynamickými sekvencemi a krijemi, které mají příznivý účinek právě na hormony, metabolismus a energii organismu.


Vitální jóga je vhodná pro všechny ženy v jakýchkoliv etapách jejich života. Její účinnost spočívá v tom, že probudí a reguluje hormony, podpoří látkovou výměnu, metabolismus a pomůže zlepšit kondici,“ Důležitou roli v tomto procesu hraje také dech, který vstupuje praktikujícímu do ovládání všech vnitřních procesů, aniž by to tušil.


Lidé velice často podceňují význam dechu a jeho vlivu na naše zdraví. Zadělávají si tak na problémy se všemi orgány, soustavami a procesy v organismu, protože všechny potřebují energii. Pokud špatně dýcháme, zanášíme se zbytkovým vzduchem, který není vyměňován a tak může vzniknout mnoho problému s dechovými cestami, jako je například astma, alergie a dechové obtíže.


Cvičením podpoříte svoji imunitu, stabilizují vnitřní prostředí těla a současně oživí organismus, ale také vlivem utváření sestav vhodně vytvarují problémové partie, rozproudí lymfu a ovlníte oběhový, trávící a hormonální systém.

Novinky e-mailem