Staňte se cvičitelem seniorů

22. 07. 2014

Exklusivní lektorský tým základního rekvalifikačního programu: Mgr. Eliška Novotná, MUDr. Zdeněk Kalvach, CSc. a mnoho dalších odborníků.

Seniorské populace neustále přibývá, lidé se dožívají vyššího věku a průměrný věk stoupá. Někteří senioři jsou v současné chvíli aktivní a pravidelně se věnují pohybové aktivitě, na druhou stranu je stále více těch, kteří se dožívají vyššího věku za cenu imobilizace a zhoršené kvality života. V nabídce vzdělávání lékařských a sportovních fakult či jiných vzdělávacích center zcela chybí programy zajišťující vzdělání instruktorů pohybových aktivit pro seniory, pro laickou veřejnost. Sestavili jsme proto ucelený program vzdělávání pro cvičitele fitness, terapeuty, fyzioterapeuty, sociální pracovníky a pomáhající profese zaměřené na seniory, který využívá pohybu zejména ke stabilizaci stavu seniorů, k zastavení progrese stárnutí, k celkovému zlepšení zdatnosti a funkčního stavu seniora, a přitom respektuje specifikace stárnutí.

Instruktor zdravotní tělesné výchovy se specializací cvičení seniorů dokáže vést cvičební jednotky a pohybové aktivity zaměřené na seniory. Dokáže vybrat nejvhodnější cvičební prostředky a metody s cílem stabilizovat a zlepšit fyzické schopnosti klienta. Vhodně umí doporučit stravu pro seniorský věk. Postupuje podle didaktických zásad posloupnosti a přiměřenosti s ohledem na aktuální stav klienta tak, aby cvičební plán byl individuálně optimálně zaměřen, pozitivně ovlivňoval celkový stav klienta a nepřetěžoval jej. Do cvičebních lekcí bude umět aplikovat prvky řady pohybových stylů od fyzioterapeutických metod přes pilates, hathajógu po tchaj-čchi čchuan.

Teoretické znalosti problematiky stárnutí absolvent využije v komunikaci s klientem, k motivaci ke cvičebním programům a zdravému – aktivnímu životnímu stylu.

Lektorský team: Mgr. Eliška Novotná, MUDr. Zdeněk Kalvach, CSc., Ing. Ivan Mach, PhDr. Petr Švarc, Mgr. Martina Barchánková, Katarína Mikulandová, Mgr. Marie Joachimová, Václav Krejčík.

 

 

Termíny:

všeobecná část 11.–14. 9. 2014 

1. výukový víkend 16.–20. 10. 2014 

2. výukový víkend 27.–30. 11. 2014

3. výukový víkend 6.–7. 12. 2014 

 

www.poweryoga.cz

 

Přihlášky ZDE!      

 

 


Novinky e-mailem