Co se studenti naučí v základních kurzech Instruktor jógy

03. 02. 2023

Celý tým Power Yoga Akademie vkládá své znalosti, zkušenosti, um a srdce do vzdělávání pro "nováčky" - nové instruktory jógy. Naučíme vás, jak vyučovat jógu do hloubky! Přijďte mezi nás a společně se posuneme dál – vy na své nové cestě a my v učitelské praxi.

Vedoucí lektor základních kurzů jógy, Václav Krejčík, říká:

 "Sám učím jógu přes 20 let a ve světě zdravého životního stylu, fitness, aerobiku a mindfulness se pohybuji už 30 let. Miluji učení se novým věcem, a tak vyhledávám každou příležitost pro další poznání. Příval informací však potřebuje také čas na vstřebání a prožití v osobní praxi. Má jógová cesta je kombinací naučených teoretických znalostí, pochopení a respektu ke zkušenostem a víry v sebe sama.

Moje zkušenosti a zkušenosti mých kolegů-lektorů učitelského jógového týmu Power Yoga Akademie předáváme společně v rámci vzdělávacích kurzů Instruktor jógy, akreditovaných MŠMT a Yoga Alliance. Mám rád, když variabilita utváří cestu, a proto ve své škole neučím sám. Předávám svůj úhel pohledu stejně jako moji kolegové zase inspirují svou vlastní cestou. A i když každý jinak, přesto všichni společně učíme jeden systém, kterému věříme a ctíme ho".

V základních kurzech Instruktor jógy Power Yoga Akademie vám ukážeme, jak vyučovat jógu do hloubky, vnímat, cítit, opřít se o tradici i současné výzkumy z oblasti práce s myslí, pohybu a jógy. Naučíme vás rozvíjet jógovou praxi a budeme vás inspirovat na cestě učitele jógy. Naučit se vyučovat jógu – to je proces, kterým vás provedeme v Power Yoga Akademii. V závěru tohoto výcviku v rámci základního kurzu budete nejenom umět učit jógu, ale i ji přenášet do běžného života. 

Základní kurz Instruktor jógy/ Yoga Teacher reflektuje novinky především z oblasti principů zdravého pohybu. Jógová praxe, kterou se na kurzu učíte, rozvine vaše dovednosti a podpoří vaše schopnosti. Vše bude prozkoušeno v menších, či větších tréninkových skupinkách, kde budete modelovat různé způsoby praxe jógy. Natrénujete si pozice, techniky dechové (pránájámické), koncentrační i meditační a naučíte se je adaptovat na různé podmínky. V rámci přednášek filozofie a historie jógy budete hledat způsoby, jak využít historie a současně ji přenést do běžného života.

Kurz je vhodný pro každého, kdo má rád jógu, zdravý životní styl a chtěl by toto všechno předávat zájemcům ze stran studentů/klientů. Kurz však slouží i jako seberozvojový trénink k uvědomění si jógy – jako cesty dovnitř sebe sama.

Důležitým předpokladem je maturita, nadšení a radost z jógy, základní jógová praxe v rámci běžných lekcí jógy nebo praktikování jógy doma. Vůbec nemusíte mít strach, že byste museli umět nějaké těžké pozice a další techniky. O všechno ostatní, tzn. teorii i praxi, se postaráme my v Power Yoga Akademii, která již 20 let školí nové instruktory jógy s akreditací MŠMT, nebo i s certifikací Yoga Alliance.

Základní kurzy pro nové instruktory jógy rozvíjejí dovednosti učit jógu, zaměřují se na pohyb lidského těla, staví základy na tradici s respektem k nejnovějším výzkumům v oblasti jógy, pohybu a práce s  myslí.

Přihlásíte-li se min. 2 měsíce předem, je možné čerpat slevu EARLY BIRD, tj. snížení poplatku za kurz o 2000 Kč. Pravidla naleznete ZDE.

Studium je kombinované. 30 hodin v rámci výuky je distančních (on-line + doporučené materiály ke studiu) a zbylá časová dotace probíhá prezenčně. V rámci kurzu 150 hodin získáváte certifikát MŠMT. V rámci kurzu 200 hodin získáváte certifikát MŠMT a současně Yoga Alliance.

Pokud se na začátku nepřihlásíte do kurzu 200 hodin, můžete využít speciální nabídku na doplnění vzdělání v rámci pokračujícího semináře Yoga Teacher UPGRADE, jenž je určen pouze pro absolventy Power Yoga Akademie základních vzdělávacích kurzů Instruktor jógy. Termíin je vypisován jednou za rok - na jeho konci. 

Těšíme se na Vás při vzdělávání v Power Yoga Akademii.

tým PYA

15A6B94C-134E-4BF9-8228-AB6BDCD2C447.jpeg
711A3645-7959-49BC-8287-D2A406D2577A.jpeg
7C335ACE-2A5C-42B1-A939-75CF77257849.jpeg
E5D228BC-C986-49ED-A6A0-04F05702D031.jpeg
F229C912-9F40-477E-9EE6-708883B7952B.jpeg

Novinky e-mailem