Přihlaste se na rekvalifikační kurzy Instruktor jógy (Praha a Piešťany)

07. 03. 2022

Nové termíny kurzů instruktor jógy 150 hodin Slovensko od 21.4. a rekvalifikační kurz MŠMT a Yoga Alliance v Praze - RYT200 od 29.4.2022.

Přihlaste se do nových kurzů pro pro instruktory jógy. V rámci kurzů přednášejí odobrníci z oblasti jógy, lékařství, fyzioterapie, výživy a psychologie. Power Yoga Akademie, akreditované vzdělávací centrum MŠMT a Yoga Alliance má již 20ti letou historii a jejím studiem prošlo mnoho aktivních instruktorl jógy, majitelů jógových center a vzdělávacích akademií.

Studium programu INSTRUKTOR JÓGY je kombinované: prezenční výuka v rámci odbornosti jóga a online výuka pro odobrné předměty, jako jsou anatomie a fyziologie. Studenti se mohou během celého svého studia hlásit do online sekce v rámci Power Yoga Akademie, kde naleznout veškeré potřebné informace ke svému studiu, skripta, záznamy přednášek a mnoho odborných online workshopů. Z toho všeho a především z praxe - umění učit se trénují ve svých schopnostech a dovednostech pro činnost Instruktor jógy. 

Jóga není jen pro experty

Pokud se chcete stát instruktorem jógy, neznamená to, že musíte umět komplikované a tzv. instafriendly pozice. Svým žákům předáte znalosti i v případě, že nebudou na expertní úrovni. Jako nadšenec se můžete zúčastnit vzdělávací akademie jógy, kde vám vše potřebné předají zkušení lektoři. Sami dobře víte, že jóga není jen o cvičení, a stejně tak byste k ní měli přistupovat, i pokud chcete být instruktorem. Mnohem důležitější je, abyste byli empatičtí k ostatním a dokázali své lekce přizpůsobit všem, kteří se jich zúčastní.

Co jako jógový instruktor získáte?

Abyste se stali instruktorem jógy, potřebujete absolvovat akreditovaný kurz. Na něm zjistíte, jak správně provádět jednotlivé jógové pozice, naučíte se je přizpůsobit potřebám a zdravotnímu stavu svých studentů. Dozvíte se také o pozitivních účincích a psychologických aspektech jednotlivých pozic, budete ovládat dechové, meditační techniky a vše se naučíte skládat do smysluplných lekcí jógy. Během dlouhodobého tréninku pod zkušeným vedením se dozvíte vše, co potřebujete o józe vědět, a to následně předáte účastníkům lekcí powerjógy nebo hathajógy.

Jak probíhá výuka v Power Yoga Akademii, akreditovaném centru MŠMT a Yoga Alliance?

V předem vypsaných termínech probíhá praxe jógy a přednášky se zkušenými lektory. Teorie je ověřovaná v praxi, studenti se učí vést lekce jógy s ohledem na obtížnost a s přihlédnutím ke klientovým zdravotním omezením. Praxe je založená na optimálním držení těla v jógových pozicích, znalosti filosofie, mytologie i psychologie. Studium je nově rozšířeno o on-line přípravu a samostudium. Zavádíme pravidelné on-line konzultace s učiteli, společné chaty, nebo vytváříme zpětné vazby k doma zpracovaným videím. K těmto krokům jsme přistoupili především v současné době, kdy dochází k omezení pohybu lidí.

Na našich webových stránkách www.poweryoga.cz je v prostoru „Můj chytrý účetvytvořena on-line knihovna pro všechny naše studenty s přednáškami, které jsou součástí školení. Teoreticky se studenti připravují z námi vytvořených detailních skript a doporučené literatury. V rámci vzdělávacího programu mohou studenti využívat také videotéku JÓGA VIRTUAL s natočenými odbornými workshopy a semináři, běžnými lekcemi jógy různých stylů i lektorů a v neposlední řadě zde studenti naleznou i strukturu kurzů jógy. 

Těšíme se na Vás v našich kurzech. 

Tým 

Power Yoga Akademie


Novinky e-mailem