Jóga jako (SELF) terapie

Specializovaný seberozvojový seminář Jóga jako (SELF) terapie se zabývá propojením mozku a těla v součinnosti pro zdravý pohyb, regeneraci optimálního držení těla a zařazením jógové filozofie do fyzické praxe jógy i běžného života za účelem pozitivního pocitu sebe sama.

 

Program určený pro všechny - nejenom pro instruktory, kteří cvičí jógu a hledají inspiraci, nasměrování, prohloubení své cesty a chtějí si osvojit způsoby a postupy terapeutické jógy.

"Na nový seminář Yoga World jsem se připravoval dlouho. Čekal jsem, až uzraje čas, až uzraju já, protože vše, co jsem předal, potřebuji cítit. Nabídnul jsem trochu jiný pohled na "běžné" - známé i méně známé jednoduché pozice a jógové, meditační techniky. Ta "jiná" jednoduchost je pochopitelná až když jsme saturovaní pohybem (ásanami) a žijeme svou praxí. V tu chvíli je důležité hledat dál a nestát na místě. Odložit, to, co znám, sundat třeba i tíživý kabát (zkušenost, jistota, sebeoceňování) a rozšířit obzor dál- k celistvosti jógy. To je můj seminář Jóga jako (SELF) terapie s uvědoměním si, že je tady něco převyšujícího, co nám je jistotou, zdrojem i ochranou. Filozofie a víra… jako potrava pro ducha byla tím, co celý seminář spojovalo.

Doufám, že seminář pomůže při "zažehnutí" - nové nebo hlubší cesty".

Cesty, tak jak ji popisuji i v knize Žijte jógu 2 a hledání harmonie.

"Jóga je cesta sebepoznání skrz sebe sama".

Bhagavadgíta

Skrz uvolněné tělo, praxi ásan, rozvinutý dechový rytmus a schopnost pracovat s pozorností, se naučíte působit na všechny složky lidské bytosti (5 obalů těla) a otevřete cestu k vlastní spokojenosti. Rozvinete fyzickou i mentální praxi jógy.

Obsah semináře:

Tělo
Pohybová moudrost lidského těla je od počátků jeho vývoje nastavená a my ji pouze aktivujeme a stále rozvíjíme v souvislosti s naším věkem. Ve společnosti jógy naše tělo vzkvétá, rozvíjí se a jógový pohyb se projevuje jako ladný, jemný, krásný a především jednoduchý. Stačí se pouze oddat dechu, pozornost směřovat dovnitř a nechat se unést k možnostem svého těla. Každá výzva tělu pomůže dostane ho o kousíček dál a pomáhá ho udržovat i s postupujícím věkem, kterým přirozeně člověk prochází.

Mysl a duše - žitá filozofie
Jógová filozofe a její vybrané podstatné části přináší pro mysl a vnitřní Já jasnou oporu, a to nejenom na úrovni mentální a duševní, ale také na fyzické. Je pomocníkem seberozvoje a jednoduchou přirozeností běžného života. Návod, jak s ní pracovat, poslouží vlastní praxi, ale i k rozvoji umění učit klienty lekcí jógy - inspirovat je a směrovat k zájmu hledání… pravdy, poznání, cesty


Filozofie jako žitá praxe
Pataňdžaliho systém jógy (jama a nijama) jako metoda seberozvoje
Pančakóša jako základ fyzické a mentální jógy
Postupy pránájámy
Techniky relaxací
Jóga nidra
Modelová lekce terapeutické jógy
Předpoklady zdravého pohybu
Adaptace a techniky ásan

  • studijní náplň
  • certifikát o absolvování

Termín 15. 10. - 16. 10. 2022
Instruktor: Krejčík Václav
Místo konání: Energy Studio Praha 1
Cena: 3 200 Kč
Cena pro absolventy: 3 050 Kč
Počet kreditů: 2

Novinky e-mailem