Jóga jako (SELF) terapie

Specializovaný seberozvojový seminář Jóga jako (SELF) terapie se zabývá propojením mozku a těla v součinnosti pro zdravý pohyb, regeneraci optimálního držení těla a zařazením jógové filozofie do fyzické praxe jógy i běžného života za účelem pozitivního pocitu sebe sama.

 

Program určený pro instruktory, kteří cvičí jógu a hledají inspiraci, nasměrování, prohloubení své cesty a chtějí si osvojit způsoby a postupy terapeutické jógy.

Skrz uvolněné tělo, praxi ásan, rozvinutý dechový rytmus a schopnost pracovat s pozorností, se naučíte působit na všechny složky lidské bytosti (5 obalů těla) a otevřete cestu k vlastní spokojenosti. Rozvinete fyzickou i mentální praxi jógy.

Obsah semináře:

Tělo
Pohybová moudrost lidského těla je od počátků jeho vývoje nastavená a my ji pouze aktivujeme a stále rozvíjíme v souvislosti s naším věkem. Ve společnosti jógy naše tělo vzkvétá, rozvíjí se a jógový pohyb se projevuje jako ladný, jemný, krásný a především jednoduchý. Stačí se pouze oddat dechu, pozornost směřovat dovnitř a nechat se unést k možnostem svého těla. Každá výzva tělu pomůže dostane ho o kousíček dál a pomáhá ho udržovat i s postupujícím věkem, kterým přirozeně člověk prochází.

Mysl a duše - žitá filozofie
Jógová filozofe a její vybrané podstatné části přináší pro mysl a vnitřní Já jasnou oporu, a to nejenom na úrovni mentální a duševní, ale také na fyzické. Je pomocníkem seberozvoje a jednoduchou přirozeností běžného života. Návod, jak s ní pracovat, poslouží vlastní praxi, ale i k rozvoji umění učit klienty lekcí jógy - inspirovat je a směrovat k zájmu hledání… pravdy, poznání, cesty


Filozofie jako žitá praxe
Pataňdžaliho systém jógy (jama a nijama) jako metoda seberozvoje
Pančakóša jako základ fyzické a mentální jógy
Postupy pránájámy
Techniky relaxací
Jóga nidra
Modelová lekce terapeutické jógy
Předpoklady zdravého pohybu
Adaptace a techniky ásan

  • studijní náplň
  • certifikát o absolvování

Seminář

Termín 05. 02. - 06. 02. 2022 11:00 - 17:00
Instruktor: Krejčík Václav
Místo konání: Energy Studio Praha 1
Cena: 3 200 Kč
Cena pro absolventy: 3 050 Kč
Počet kreditů: 5

Novinky e-mailem