Jóga jako (SELF) terapie

… vědomá cesta dovnitř

Specializovaný - zážitkový seberozvojový seminář Jóga jako (SELF) terapie se zabývá propojením jógy a běžného života, filozofie a její aplikace v moderním světě, mozku a těla v součinnosti principů zdravého pohybu, dechu a pránájámy jako cesty dovnitř sebe sama, nároků života a běžné individuální jógové praxe, meditace s cílem: lehkého pobývání sám v sobě - ve štěstí a radosti a bez závislostí. 

 

Program určený pro všechny - nejenom pro instruktory, ale i pro širokou veřejnost, která cvičí jógu - pro všechny hledající inspiraci, nasměrování, prohloubení své cesty s touhou osvojit si způsoby a postupy terapeutické jógy zaměřené pro sebe sama.

"Na nový seminář jsem se připravoval dlouho. Čekal jsem, až uzraje čas, až uzraju já, protože vše, co zde předávám je má zkušenost a praxe, prožívání ve více jak dvacetileté cestě jógou.

Nabízím trochu jiný pohled na "běžné" - známé i méně známé jednoduché pozice a jógové, meditační techniky. Ta "jiná" jednoduchost je pochopitelná až když jsme saturovaní pohybem (ásanami) a žijeme svou praxí. V tu chvíli je důležité míst čas a vnímat, cítit, hledat a nestát na místě. Odložit, to, co znám, sundat třeba i tíživý kabát (zkušenost, jistota, sebeoceňování) a rozšířit obzor dál - k celistvosti jógy. To je můj seminář Jóga jako (SELF) terapie s uvědoměním si, že je tady něco převyšujícího, co nám je jistotou, zdrojem i ochranou. Filozofie a víra… jako potrava pro ducha byla tím, co celý seminář spojovalo.

Doufám, že seminář pomůže při "zažehnutí" - nové nebo hlubší cesty".

Cesty, tak jak ji popisuji i v knize Žijte jógu 2 a hledání harmonie.

"Jóga je cesta sebepoznání skrz sebe sama".

Bhagavadgíta

Skrz uvolněné tělo, praxi ásan, rozvinutý dechový rytmus a schopnost pracovat s pozorností, se naučíte působit na všechny složky lidské bytosti (5 obalů těla) a otevřete cestu k vlastní spokojenosti. Rozvinete fyzickou i mentální praxi jógy.

  • sobota: 11.00-17.00 hodin
  • neděle 11.00-16.00 hodin

Obsah semináře:

Tělo
Pohybová moudrost lidského těla je od počátků jeho vývoje nastavená a my ji pouze aktivujeme a stále rozvíjíme v souvislosti s naším věkem. Ve společnosti jógy naše tělo vzkvétá, rozvíjí se a jógový pohyb se projevuje jako ladný, jemný, krásný a především jednoduchý. Stačí se pouze oddat dechu, pozornost směřovat dovnitř a nechat se unést k možnostem svého těla. Každá výzva tělu pomůže dostane ho o kousíček dál a pomáhá ho udržovat i s postupujícím věkem, kterým přirozeně člověk prochází.

Mysl a duše - žitá filozofie
Jógová filozofe a její vybrané podstatné části přináší pro mysl a vnitřní Já jasnou oporu, a to nejenom na úrovni mentální a duševní, ale také na fyzické. Je pomocníkem seberozvoje a jednoduchou přirozeností běžného života. Návod, jak s ní pracovat, poslouží vlastní praxi, ale i k rozvoji umění učit klienty lekcí jógy - inspirovat je a směrovat k zájmu hledání… pravdy, poznání, cesty

Obsah


Filozofie jako žitá praxe
Pataňdžaliho systém jógy (jama a nijama) jako meditace a metoda seberozvoje
Pančakóša jako základ fyzické a mentální jógy

Jóga mysli (práce s jamou a nijamou, samskárami, kléšemi)

Postupy pránájámy pro domácí a individuální praxi (různé stupně se zapojením bandh)
Techniky relaxací (sankalpa, vizualizace a techniky prátjáháry)
Jóga nidra


Modelová lekce terapeutické jógy
Předpoklady zdravého pohybu (vývojová kineziologie a další principy pohybu)
Ásany a jejich význam fyzický a především psychologický

Cena zahrnuje:

  • studijní náplň
  • certifikát o absolvování

Novinky e-mailem