Jóga pro děti

Pokud se děti naučí techniky pro rozvoj vlastního zdraví, relaxaci a snižování vnitřního napětí, mohou projít životními výzvami s větší lehkostí. Správně prováděná jóga v raném věku podporuje zdravý tělesný vývoj a může vyrovnat nepříznivé účinky nadměrného sezení. Jóga rozvíjí tvořivost, představivost, soustředění a pomáhá k lepšímu sebepoznání a přijímání sebe i druhých.

Poznámka:

Podmínky účasti:

 • zdravotní minimum (tzn. vzdělání v oblasti anatomie, fyziologie a první pomoci, tj. absolventi zdravotních, sportovních a pedagogických škol, absolventi instruktorský, masérských kurzů aj.)
 • jógová praxe (požadujeme alespoň základní jógové vzdělání; znalost ásan)

Charakteristika

Naše děti žijí v uspěchaném světě rodičů, pod tlakem školy, pravidelných kroužků, sportů, videoher, počítačů a nákupních středisek.  Většinou tyto vlivy nevnímáme jako stresujícími pro naše děti, ale ony opravdu často jsou. Toto rušné tempo života může mít zásadní negativní vliv na vrozenou a přirozenou radost dětí.

Jóga pomáhá v boji proti těmto tlakům. Pokud se děti naučí techniky pro rozvoj vlastního zdraví, relaxaci a snižování vnitřního napětí, mohou projít životními výzvami s větší lehkostí. Správně prováděná jóga v raném věku podporuje zdravý tělesný vývoj a může vyrovnat nepříznivé účinky nadměrného sezení. Jóga rozvíjí tvořivost, představivost, soustředění a pomáhá k lepšímu sebepoznání a přijímání sebe i druhých.  Pomocí jógy a relaxace lze snižovat úzkosti, deprese a dokonce zlepšovat školní prospěch. V souvislosti s jógou děti přicházejí do společnosti lidí, kteří v naprosté většině žijí zdravě a odmítají návykové látky a násilí. Podpora spolupráce a soucitu s jinými dětmi, místo opozice, je skvělý dar, který můžeme našim dětem dát. Jóga dětem přináší obrovské výhody. Fyzicky zvyšuje jejich pružnost, sílu, koordinaci a uvědomění si svého těla. Pozornost je zaměřena dovnitř a převažuje soustředěný klid. Když jogíni začali praktikovat ásany, žili v těsné blízkosti s přírodou a inspirovala je ona sama. Děti mají tedy k józe velmi blízko. Velmi rády napodobují pohyby a zvuky přírody a dostávají se do role jiného tvora nejen pozicí, ale prožívají i pocity jejich síly, chování a moci.  Děti jógu necvičí – ony jsou jóga.

Aby pro děti byla jóga zajímavá a u dětí udrželi pozornost, na lekci si připravíme povídání o zvířátkách, které napodobujeme nebo pohádku, povídku, bajku. Děti mají rády básničky, písničky. Můžeme zařadit i malé hudební nástroje a lekci oživit tímto způsobem. Přemýšlejte o sobě jako zprostředkovateli spíše než o učitelovi. Nechte děti tvořit, vyjádřit se, zkoumat. 

Náplň:

 • rozdělení dětského věku a jeho zvláštnosti
 • Specifika dětské jógy
 • Vedená lekce jógy
 • Jak sestavit lekci dětské jógy hravě, zábavně a cíleně
 • Praktické ukázky a jak vytvořit jógový příběh
 • Pomůcky k dětské józe
 • Zásobník básniček, písniček, her

Cena zahrnuje:

 • studijní materiál
 • studijní náplň
 • certifikát o absolvování

Termín 14. 04. - 15. 04. 2018
Instruktor: Klášterecká Romana
Místo konání: Happyoga - Brno
Cena: 3 200 Kč
Cena pro absolventy: 3 050 Kč
Počet kreditů: 5

Novinky e-mailem