Vinjása jóga

…cesta k vitalitě a kondici

Vinjása jóga je systém jógy založený na plynulém propojování dechu a jógových pozic. Toto propojení může být dynamické či jemné, sestavy krátké nebo delší podle toho, čeho chceme jógovou praxí dosáhnout (dodat energii, nebo naopak zklidnit). Vždy by však tato cesta měla vytvářet prostor pro harmonii, obrácení se dovnitř k vlastnímu nitru, prožívání přítomného okamžiku až dosažení meditace v pohybu.

Seminář je určen pro absolventy základních vzdělávacích programů jógy.

 

V tomto semináři si vysvětlíte, co to přesně je „vinjása“ jóga a jak se liší od jiných stylů. Naučíme se ásany propojovat do sekvencí a rozvíjí je na vlně dechu od jednoduchých pozic a sestav, po pokročilejší a náročnější varianty. Ukážeme si, v čem spočívá pokročilost jógové praxe a jak se od „fyzické“ jógy (tedy pouhé praxe ásan) postupně propracovat k vědomé pozornosti v pozicích až k meditaci v pohybu.

 

Intenzivní trénink dechu, synchronizace dechu a pohybu vedou k vytvoření jemně proudící energie. Základem jógy, stejně jako života, je dech. Jeho ovládnutí ve spojení s konkrétními ásanami ovlivňuje nejen naše fyzické tělo, ale hlavně psychiku a emoce. V tomto více praktickém semináři se zaměříme právě na hlubší práci s dechem, vědomou pozorností i meditací pro léčení těla i duše. Součástí semináře bude i problematika vztah učitel – student, a práce s klienty.

Veronika Ševčíková dodává: 

"Zo všetkých jógových smerov som si vybrala práve Vinjása jógu, lebo mi dáva najväčšiu možnosť sa prispôsobiť klientom na lekci. Ich levelu jógovej praxe a momentálnej nálade v sále. Vedieť sa nacítiť na skupinu, ktorú učíme je zručnosť, ktorú by mal každý učiteľ ovládať. Nie opakovať dokola 'svoju naučenú zostavu', ale vedieť rozvíjať jogóvu cestu klientov, ktorých vyučujeme. Vnímať kde sú, a posúvať ich ďalej. Ako s nimi pracovať na súkromných a skupinových lekciach si podrobne vysvetlíme na našom víkende.

Ďaľšou dôležitou súčasťou môjho učenia je asistencia v ásanach. Jeden dotyk a nasmerovanie klieta v pozicií rukami, spraví často sto krát viac ako tisíc slov. Ako na to, čo musíte o klientoch vedieť, aby bola asistencia bezpečná a účinná bude taktiež náplňou nášej výuky."

Náplň

  • úvod do vinjása jógy (historie, srovnání, terminologie)
  • principy posloupnosti ásan
  • asistence v ásanách
  • skupiny pozic a jejich vliv na tělo a mysl
  • jógová praxe 
  • role lektora jógy
  • jógová praxe
  • dechové techniky

Cena zahrnuje:

  • studijní náplň
  • certifikát o absolvování

Termín 30. 11. - 01. 12. 2024
Instruktor: Ševčíková Veronika
Místo konání: Energy Studio Praha 1
Cena: 4 350 Kč
Cena pro absolventy: 4 250 Kč
Počet kreditů: 6

Novinky e-mailem