Vitální jóga

Seminář je zaměřený především pro ženy, instruktorky a instruktory, kteří chtějí do svých lekcí přinést prostředky pro jógové ovlivnění hormonální činnosti, energie a dechu. Program je určený všem, kteří se chtějí dobře cítit a pomocí jógy chtějí ovlivnit hormonální procesy v organismu v rámci možností, které jóga nabízí.

Podmínky účasti: Seminář je určen pro absolventy základních vzdělávacích programů jógy.

Charakteristika

Jóga probudí hormony, podpoří látkovou výměnu, proudění energie, metabolismus a pomůže zlepšit kondici. Jóga může být zdravou průvodkyní ve všech etapách života a v každém věku.

Program semináře je sestavený na základě jógové fyziologie a mechanického působení ásan na vnitřní prostředí. Pro revitalizační účinek je ceněn  dech, a tak program trénuje účastníky v praktikování kaphalabhátí a různých forem bhastriky (léčivé) dle jógových zákonitostí. Tímto způsobem dochází k podstatné stimulaci organismu a hormonální činnosti, proudění energie a ovlivnění čaker a všech pančaprán Prány. 

Menstruační cyklus a jeho čtyři fáze ovlivňují natolik život ženy, že stojí za to mu porozumět, vnímat jeho dary, možnosti a jeho prostřednictvím i ženskou spiritualitu. Propojení praxe jógy s vědomím čtyř archetypů: Panny, Matky, Kouzelnice a Moudré ženy přináší nový pohled na ženskou cykličnost a významně ovlivňuje kvalitu života.

Revitalizace organismus je podmíněna také vhodným způsobem stravování a tak celý komplex semináře doprovází i základní výklad výživy, endokrinního systému a metabolismu.

Náplň

Pátek a sobota:

 1. principy vitální jógy
 2. praxe vitální jógy
 3. jóga a ženská cykličnost
 4. základy výživy
 5. endokrinní systém
 6. výživa v období menopauzy
 7. diskuze

Neděle:

 1. hormony a jóga
 2. očistné techniky pro zdraví
 3. cvičení s pomůckami (židle, kvádr, pásek, bolster)
 4. energie a čakry
 5. meditace na čakry 

Cena zahrnuje:

 • studijní program
 • certifikát o absolvování

Termín 05. 10. - 06. 10. 2024
Instruktor:
Místo konání: Energy Studio Praha 1
Cena: 4 250 Kč
Cena pro absolventy: 4 050 Kč
Počet kreditů: 5
Připravuje se

Novinky e-mailem