Balíček - Principy zdravého pohybu a jóga jako terapie

Seminář Vám pomůže pochopit principy zdravého pohybu, které jsou platné napříč všemi cvičebními styly, a uvidět jejich souvislost s nehmotnými úrovněmi člověka, je důležitým předpokladem pro to, aby bylo jógové cvičení skutečně prospěšné tělu i duši a mohlo fungovat jako prevence, případně i jako terapie. 

Poznámka

Podmínky účasti: Seminář je určen pro absolventy základních vzdělávacích programů jógy.

 

Pochopíme-li principy lidského pohybu, pochopíme zároveň rozdílnosti a záměry různých cvičebních stylů, ale nebudeme svázáni nějakou konkrétní metodou. Nabízím ke sdílení své pochopení získané spojením jógy, jógové terapie a moderních fyzioterapeutických objevů a metod.

Seminář je rozdělený do 3 bloků (víkendů) zaměřených vždy na konkrétní téma:

1. víkend: Koncept integrální jógy – propojení pěti úrovní lidské individuality s osmi pilíři jógové praxe. Souvislosti mezi moderní integrální anatomií (tensegrita, fascie, svalové řetězce), vývojovou kineziologií (základní vzorce pohybu, řízení pohybu) a jógovou ásanou, pránájámou, bandhami, mudrami apod. Rozdíly mezi jógou a jógovou terapií. Skladba lekce jógové terapie.

2. víkend: Jóga a vývojová kineziologie – ontogenetické (vývojové) pozice jako základ jógových ásan, diagnostika držení těla a dechu, tzv. fascia fitness v józe (použití pomůcek k uvolnění pojivové tkáně).

3. víkend: Praktikum jógové terapie – zásobník průpravných a terapeutických cviků a pozic na jednotlivé části těla (krk, ramena a hrudník, core a hluboký stabilizační systém, kyčle, kolena, chodidla).

Pro hlubší pochopení celé problematiky je vhodné se zúčastnit všech třech částí.

V případě volné kapacity je možné přijít pouze na vybranou část.

 

Cena zahrnuje:

  • Studijní náplň
  • Certifikát o absolvování

Termín 1. část 26. 06. - 27. 06. 2021
Termín 2. část 17. 07. - 18. 07. 2021
Termín 3. část 21. 08. - 22. 08. 2021
Instruktor: Oravcová Lenka
Místo konání: Energy Studio Praha 1
Cena: 8 000 Kč
Cena pro absolventy: 7 800 Kč
Počet kreditů: 15

Novinky e-mailem